CHAMPIONS LEAGUE: Την Νέφτσι Μπακού θα αντιμετωπίσει ο Ολυμπιακός στο 2ο γύρο

Πετυχαίνοντας δεύτερη νίκη σε ισάριθμα ματς, η ομάδα από το Αζερμπαϊτζάν πήρε την πρόκριση απέναντι στους Γεωργιανούς και θα αντιμετωπίσει τους ερυθρόλευκους στον επόμενο γύρο.

Η Νέφτσι Μπακού θα είναι η αντίπαλος του Ολυμπιακού στο δεύτερο γύρο των προκριματικών του Champions League, μετά και την σημερινή της επικράτηση με 2-1 επί της Ντινάμο Τιφλίδας, όπως είχε κάνει και στο ματς της Γεωργίας.

Οι Αζέροι αρχικά βρέθηκαν πίσω στο σκορ με γκολ του Ραντίν στο 51ο λεπτό, αλλά ισοφάρισαν μετά από μόλις επτά λεπτά με γκολ του Μακχμούντοβ. Στο 68ο λεπτό ο Αλασκάροβ διαμόρφωσε το 2-1, που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Έτσι, η Νέφτσι Μπακού πήρε την πρόρκιση και θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό σε διπλά παιχνίδια για τον δεύτερο γύρο των προκριματικών της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης. Το πρώτο θα διεξαχθεί στις 20/07 στο «Γ.Καραϊσκάκης» και το δεύτερο ακριβώς μία εβδομάδα μετά στο Αζερμπαϊτζάν.