Αστέρας Τρίπολης – Ατρόμητος 1-1: Η ισοπαλία στην Τρίπολη έστειλε τον Βόλο στα πλέι οφ

Αδιάφοροι Αστέρας Τρίπολης και Ατρόμητος, έμειναν στην ισοπαλία και πιστοποίησαν την είσοδο της ομάδας του Βόλου στα πλέι οφ της Super League.

Σε ένα μέτριο και αδιάφορο παιχνίδι στο «Θεόδωρος Κολοκοτρώνης», ο Αστέρας Τρίπολης και ο Ατρόμητος αναδείχτηκαν ισόπαλοι με σκορ 1-1 αποτέλεσμα  που στέλνει τον Βόλο οριστικά στα πλέι οφ.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν κακό με τον Ατρόμητο να έχει τον έλεγχο, να πετυχαίνει γκολ με τον Ρομπάιγ στο 21ο λεπτό (μολονότι ο βοηθός σήκωσε την σημαία του για να υποδείξει τον σκορ σε θέση οφσάιντ) και να κρατά σε απόσταση ασφαλείας από την εστία του τους αντιπάλους επιθετικούς.

Χωρίς να ανεβάσει ιδιαίτερα την απόδοσή του ο Αστέρας, κατάφερε να ισοφαρίσει στο 51′ με κεφαλιά του Ζουκάνοβιτς ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του  Ριέρα.

Το παιχνίδι κύλησε χωρίς μεγάλες φάσεις μέχρι τη λήξη του, με εξαίρεση μία προσπάθεια του Ατρομήτου στο 69′ όταν ο Καμάρα σούταρε στο δοκάρι του Παπαδόπουλου.