Βαθμολογία Playoffs: Χέρι-χέρι Παναθηναϊκός και ΑΕΚ - Δύο νίκες μακριά ο Ολυμπιακός

Στους 69 βαθμούς ανέβηκε πρώτη χρονικά η ΑΕΚ μετά τη δύσκολη νίκη της στην Αγία-Σοφιά επί του Άρη με 3-1 και την ακολούθησε λίγη ώρα αργότερα ο Παναθηναϊκός με την επικράτησή του στο ντέρμπι των αιωνίων στη Λεωφόρο με 2-0.

Το μεγάλο ελληνικό ντέρμπι στο Απόστολος Νικολαΐδης βρήκε τον Παναθηναϊκό νικητή με 2-0, ενώ η ΑΕΚ, με ήρωα τον Στίβεν Τσούμπερ, κατέβαλε την αντίσταση του μαχητικού Άρη στα τελευταία 15 λεπτά του αγώνα (3-1).

Ο ΠΑΟΚ από την πλευρά του, τελείωσε με την υπόθεση «νίκη» στο εντός έδρας ματς με τον Βόλο στο πρώτο τέταρτο του αγώνα (4-2).

Έπειτα από αυτά τα αποτελέσματα, Παναθηναϊκός και ΑΕΚ ανέβηκαν στους 69 πόντους και έφυγαν έξι μπροστά από τον Ολυμπιακό, ενώ ο ΠΑΟΚ παρέμεινε στο -9 από την κορυφή και πλησίασε τον Ολυμπιακό στους τρεις.

Το προβάδισμα του ενός πόντου από τον Βόλο διατήρησε ο Άρης στη μάχη για το πέμπτο και τελευταίο ευρωπαϊκό εισιτήριο.

6. Βόλος 40

Πολύ σημαντική η επόμενη αγωνιστική με την οποία θα φτάσουμε στα μισά του δρόμου στην έξτρα περίοδο του πρωταθλήματος.

Η μέρα και οι ώρες θα οριστούν στην τηλεδιάσκεψη του Δ.Σ. της Super League, τη Μ. Τρίτη, 11 Απριλίου στις 14:30.