Στοίχημα: Δυνατές μάχες με φόντο τελικό

Οι επιλογές του Σπύρου Νάσιου για το στοιχηματικό κουπόνι της Πέμπτης 18 Μαίου

Γεια και χαρά και καλή Πέμπτη σε όλους! Με τους επαναληπτικούς αγώνες των ημιτελικών του Europa League θα ξεκινήσουμε τις σημερινές μας προτάσεις και συγκεκριμένα από την Ισπανία και το «Σάντσεθ Πιθχουάν», όπου η Σεβίλλη υποδέχεται την Γιουβέντους. Ισόπαλη με 1-1 έληξε η πρώτη αναμέτρηση στο Τορίνο, με τη βέκια σινιόρα να πετυχαίνει γκολ στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων. Η πολυνίκης του θεσμού Σεβίλλη θέλει να φτάσει σε έναν ακόμη τελικό, ενώ δεν έχει αποκλειστεί ποτέ στην ιστορία στα ημιτελικά. Η Γιουβέντους είναι παραδοσιακά μια υπερδύναμη του παγκοσμίου ποδοσφαίρου και θέλει να κλείσει τη χρονιά με έναν Ευρωπαϊκό τίτλο. Σε όλα τα νοκ άουτ παιχνίδια έχει πάρει την πρόκριση στις εκτός έδρας αναμετρήσεις. Πολύ κρίσιμο ματς και καλύτερη επιλογή για εμάς είναι η ισοπαλία.

Στο άλλο παιχνίδι της βραδιάς η Ρόμα πήρε μεθοδικά και όπως ξέρουν οι ομάδες του Ζοσέ Μουρίνιο τη νίκη στο πρώτο ματς με 1-0 στην αιώνια πόλη. Οι Γερμανοί θα κυνηγήσουν ένα γρήγορο γκολ, αλλά η αμυντική λειτουργία των Ρωμαίων δύσκολα δέχεται τέρμα. Ειδικά σε τέτοια κρίσιμα και καθοριστικά παιχνίδια. Θα επιλέξουμε να ποντάρουμε στο διπλό, ελπίζοντας πως οι φιλοξενούμενοι θα σκοράρουν σε κάποια αντεπίθεση.

22:00 ΣΕΒΙΛΛΗ – ΓΙΟΥΒΕΝΤΟΥΣ  Χ (3.25)

22:00 ΛΕΒΕΡΚΟΥΖΕΝ – ΡΟΜΑ  2 (3.80)