Euroleague: Η βαθμολογία μετά την ήττα του Παναθηναϊκού - Που βρίσκεται ο Ολυμπιακός

Κατώτερος των περιστάσεων εμφανίστηκε ο Παναθηναϊκός που ηττήθηκε στο «Παλαού Μπλαουγκράνα» με 80-72 και πήγε το ρεκόρ του στο 2-4

Ο Παναθηναϊκός ήταν ανταγωνιστικός μόνο στην πρώτη περίοδο και γνώρισε την ήττα από την Μπαρτσελόνα με 80-72 . Οι Καταλανοί χαλάρωσαν στην τέταρτη περίοδο και επέτρεψαν στους παίκτες του Εργκίν Αταμάν να κλείσουν την ψαλίδα της διαφοράς (21-20, 24-13, 26-14, 9-25).

Σε μεγάλα κέφια για του γηπεδούχους ο Τζαμπάρι Πάρκερ που ολοκλήρωσε τον αγώνα με 17π. 4ρ. ενώ για τους «πράσινους» η καλύτερη εμφάνιση ήρθε από το Τζέριαν Γκραντ ( 15π. 1 ασ.).

Το σκορ του «τριφυλλιού» πήγε στο 2-4 όμως παρέμεινε στην ίδια θέση αφού Παρτίζαν και Εφές ηττήθηκαν αμφότερες.

1. Ρεάλ Μαδρίτης 5-0
  2. Μπαρτσελόνα 5-1
  3. Βίρτους Μπολόνια 5-1
  4. Φενέρμπαχτσε 5-1
  5. Βαλένθια 5-1