Ολυμπιακός Conference League: Οι πιθανοί αντίπαλοι στους «8»

Μία ανεπανάληπτη ανατροπή πέτυχε ο Ολυμπιακός, ο οποίος μετέτρεψε το 1-4 σε 1-6 στην παράταση της ρεβάνς με τη Μακάμπι Τελ Αβίβ επί σερβικού εδάφους.

Ο Ολυμπιακός έκανε μία ανεπανάληπτη ανατροπή στη Σερβία, αφού ισοφάρισε το σκορ της ήττας του πρώτου αγώνα από τη Μακάμπι Τελ Αβίβ (1-4) και προκρίθηκε στην παράταση με το ασύλληπτο 1-6.

Η ομάδα του Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ πέρασε στην προημιτελική φάση του Conference League και την Παρασκευή (15/3) στις 15:00 θα συμπεριληφθεί στην κλήρωση της Νιόν.

Υπενθυμίζεται ότι πλέον επιτρέπονται τα διασταυρώματα μεταξύ συλλόγων από την ίδια χώρα, επομένως ο ΠΑΟΚ είναι πιθανός αντίπαλος.

Πέραν του «δικεφάλου», ο Ολυμπιακός μπορεί να κληρωθεί με Φενέρμπαχτσε, Φιορεντίνα, Πλζεν, Άστον Βίλα, Μπριζ και Λιλ.