Μπαρτζώκας: «Σημαντική νίκη – Αργά η γρήγορα θα είμαστε υγιείς»

Ο Μπαρτζώκας μίλησε μετά την νίκη του Ολυμπιακού επί της Βιλερμπάν με 80-64 και έκανε λόγο για την κακή τρίτη περίοδο των «ερυθρολεύκων» και πως αργά η γρήγορα όλοι οι παίκτες θα είναι στην διάθεση του.

Ο Ολυμπιακός σοβαρεύτηκε στην τέταρτη περίοδο και πήρε το «ροζ» φύλλο αγώνα με τον ΜακΚίσικ να βρίσκεται σε σπουδαία μέρα.

Ο Γιώργος Μπαρτζώκας μίλησε μετά την λήξη του αγώνα για την σημαντικότητα της νίκης, την κακή τρίτη περίοδο της ομάδας του αλλά και την κατάσταση με τους τραυματίες.

Όσα είπε ο τεχνικός των Πειραιωτών στην flash interview:

«Στο πρώτο δεκάλεπτο κυριαρχήσαμε σε άμυνα και επίθεση, βάλαμε πολλούς πόντους. Είναι μια πολύ σημαντική νίκη, η τρίτη περίοδος ήταν κακή. Χάσαμε σουτ, λέι απ, κάναμε λάθη.

Πλησιάζουμε στο τέλος έχουμε πολλούς παίκτες, αλλά αργά ή γρήγορα πιστεύω θα είμαστε υγιείς»