NBA: Πρωταγωνιστής ο Αντετοκούνμπο με double-double, χτύπησε ο Πολ Τζορτζ

Ο Γιάννης Αντετοκούνμπο πρωταγωνίστησε στη φιλική νίκη των Μπακς κόντρα στους Μπουλς υπογράφοντας με double-double σε μόλις 23 λεπτά το 111-107.

Λίγες μέρες πριν από το πρώτο τζάμπολ του ΝΒΑ, ο Γιάννης Αντετοκούνμπο έδειξε σε εξαιρετική κατάσταση, οδηγώντας τους Μπακς στη νίκη με 111-107 κόντρα στους Μπουλς.

Τελείωσε τον αγώνα με 24 πόντους με 6/13 δίποντα, 12/16 βολές, 10 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 λάθος σε 23  μόλις λεπτά συμμετοχής. Ο Ντέιμιαν Λίλαρντ με 20 πόντους και ο Μπρουκ Λόπεζ με 11 πόντους τον ακολούθησαν στο σκοράρισμα.

Στη διάρκεια του αγώνα, ο Γιάννης εκνευρίστηκε από ένα σκληρό φάουλ του Τζος Γκίντι, τον έσπρωξε και χρεώθηκε με τεχνική ποινή.

ΤΑ ΔΩΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 24-34, 59-68, 91-83, 111-107

ΜΙΛΓΟΥΟΚΙ ΜΠΑΚΣ (Ντοκ Ρίβερς): Πρινς 3 (1), Άντετοκούνμπο 24 (10 ριμπάουντ), Λόπεζ 11 (2 τρίποντα, 4 κοψίματα), Λίλαρντ 20 (2/6 τρίποντα, 9 ασίστ), Τρεντ 10 (2/6 τρίποντα), Πόρτις 10 (8 ριμπάουντ), Μπότσαμπ 4, Σμιθ 2, Πατσέσνικς 4, Ρόμπινς 2, Κόνατον 6 (2), Ράιτ, Ντέιβις, Γκριν 6 (1), Τζάκσον 3 (1), Τζόνσον 6 (2/15 σουτ)

ΣΙΚΑΓΟ ΜΠΟΥΛΣ (Μπίλι Ντόνοβαν): Τέρι 2, Φϊλιπς 10 (2), Μπιτίμ 5 (1/6 τρίποντα), Σανόγκο 16 (1 τρίποντο, 15 ριμπάουντ), Γκίντι 12 (3), Λίντελ 6 (1), Λόφτον 7 (1), Μπουζέλις 15 (3/9 τρίποντα), Χόρτον-Τάκερ 15 (2/5 τρίποντα), Κάρτερ 2, Ντουάρτε 10 (2), Στιούαρντ 7 (1).

Στο μεταξύ στο παιχνίδι των Φιλαντέλφια Σίξερςκόντρα στους Ατλάντα Χοκς, ο Πολ Τζορτζ τραυματίστηκε στο αριστερό γόνατο και αποχώρησε, προκαλώντας ανησυχία για την κατάστασή του.