ΝΤΑΡΙΛ ΜΕΪΚΟΝ: 21 πόντους στο ημίχρονο με εξωπραγματικά στατιστικά!

Τρομερός ο Αμερικανός γκαρντ του Παναθηναϊκού στο ματς με την Αναντολού Εφές…

Ένα τρομερό πρώτο ημίχρονο έκανε ο Παναθηναϊκός απέναντι στην Αναντολού Εφές μέσα στο ΟΑΚΑ. Οι «πράσινοι» έχουν φτάσει στο ημίχρονο να σημειώσουν 52 πόντους, έναντι 35 που έχουν οι πρωταθλητές Ευρώπης.

Έφτασε ακόμη και κοντά στους 20 πόντους η διαφορά στο πρώτο μέρος του αγώνα της Euroleague, αφού στο 17′ το σκορ ήταν 42-23 για τους «πράσινους».

Σε αυτό το εκπληκτικό πρώτο μέρος όμως έπαιξε μεγάλο ρόλο ο Νταρίλ Μέικον!

Ο Αμερικανός γκαρντ του Παναθηναϊκού έφτασε τους 21 πόντους, έχοντας εκπληκτικά στατιστικά. Δεν έχασε σουτ, απ’ όπου και αν «σηκώθηκε»!

Μέσα σε περίπου 12 λεπτά χρόνου συμμετοχής, είχε 2/2 βολές, 2/2 δίποντα και 5/5 τρίποντα, ενώ έβγαλε και 2 ασίστ, με μόλις 1 λάθος. Εκπληκτικός Μέικον, με τον Παναθηναϊκό να φτάνει πάνω από τους 52 πόντους σε ένα ημίχρονο.

Δείτε ΕΔΩ τα back to back τρίποντα του Μέικον στο ματς…