ΑΡΣΕΝΑΛ: Αυτά δεν γίνονται! - Οι «μικροί» γύρισαν το 0-3 σε 3-3 από το 92' ως το 97' (vid)

Μπορεί να μιλάμε για πρωτάθλημα της U23, ωστόσο αυτό που κατάφεραν οι νέοι των «κανονιέριδων» στο ματς επί της Λέστερ, κάλλιστα επισκιάζει ακόμη και μεγάλα ματς της πρώτης κατηγορίας

A-NA-TΡΟ-ΠΑ-ΡΑ! Αυτή η λέξη χαρακτηρίζει την εμφάνιση της Άρσεναλ U23, ΚΌΝΤΡΑ ΣΤΗΝ Λέστερ για την Premier League 2.

Oι πιτσιρικάδες των «κανονιέριδων» έβλεπαν τους τρεις βαθμούς να απομακρύνονται καθώς έχαναν με 3-0, ωστόσο στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, η τύχη τους χαμογέλασε (με το πιο πλατύ χαμόγελο).

Με τρία γκολ μέσα σε πέντε λεπτά, (92’+94’+97′) οι μικροί της Άρσεναλ κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα και να αποσπάσουν τον ένα βαθμό, κάνοντας ένα μικρό…θαύμα!

Μάλιστα, το τρίτο γκολ, με επαγγελματικό στρώαιμο και σουτ, ξεχωρίζει κι όχι άδικα! Απολάυστε το.ημα πέντε λεπτών (εκ των οποίων το τελευταίο του Μπάλογκαν με ασύλληπτο στρώσιμο και απευθείας σουτ) απέσπασε ανέλπιστη ισοπαλία 3-3!