ΛΑΜΙΑ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Ανατροπή σε δύο λεπτά με γκολ των Μακέντα - Μαουρίσιο (vids)

Ο Παναθηναϊκός έκανε την ανατροπή κόντρα στη Λαμία, με δύο γκολ σε διάστημα δύο λεπτών, με την εκτέλεση πέανλτι του Μακέντα και το κοντινό πλασέ του Μαουρίσιο μετά από ασίστ του Ιταλού.

Ανατροπή εξπρές για τον Παναθηναϊκό απέναντι στη Λαμία, με την ομάδα του Ιβάν Γιοβάνοβιτς να σκοράρει δύο τέρματα σε διάστημα δύο λεπτών να κάνει την ανατροπή και ουσιαστικά να καθαρίζει το ματς.

Η αρχή έγινε με τον Μαουρίτσιο να κερδίζει το πέναλτι από τον Τζανετόπουλο, με τον Έλληνα αμυντικό να βρίσκει τον Βραζιλιάνο χαμηλά που έβαλε ωραία το σώμα του.

Ο Φεντερίκο Μακέντα ανέλαβε την εκτέλεση και νίκησε τον Γκαραβέλη για το 2-1.

Δύο λεπτά αργότερα, ο Παναθηναίκός έφυγε στην επίθεση, με τον Ιταλό φορ να δίνει ωραία πάσα πάρε – βάλε στον Μαουρίσιο και τον 33χρονο να κάνει το 3-1.