ΚΩΣΤΑΣ ΤΣΙΜΙΚΑΣ ΓΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΛΟΠ: «Αυτό σίγουρα ήταν κόκκινη κάρτα» (pic+vid)

Ο Έλληνας αριστερός μπακ δεν έχασε την ευκαιρία να αστειευτεί στα social media του για την αγκαλιά-κεφαλοκλείδωμα που του έκανε ο Γιούργκεν Κλοπ στους πανηγυρισμούς.

Το γκολ του Οριγκί στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του αγώνα κόντρα στην Γουλβς, που χάρισε τη νίκη στην Λίβερπουλ με 1-0 προκάλεσε πανζουρλισμό στον πάγκο της ομάδας με τους παίκτες και τους υπόλοιπους ανθρώπους του τεχνικού επιτελείου να πανηγυρίζουν σαν τρελοί.

Μέσα σ’ αυτήν την κατάσταση, ο Γιούργκεν Κλοπ άρπαξε κάποια στιγμή τον Κώστα Τσιμίκα από το κεφάλι και τον αγκάλιασε σφιχτά δημιουργώντας μία αρκετά αστεία εικόνα, την οποία ο ίδιος ο Έλληνας ποδοσφαιριστής δεν έχασε ευκαιρία να την διακωμωδήσει έτι περισσότερο.

Έκανε, λοιπόν, ένα story στον προσωπικό του λογαριασμό στο Instagram ανεβάζοντας την συγκεκριμένη σκηνή και γράφοντας στο πάνω μέρος:«Σίγουρα αυτό ήταν κόκκινη κάρτα» και στο κάτω «Τρέλα» με την λέξη να συνοδεύεται από ένα ιμότικον με καρδούλες.