SUPER LEAGUE 2 - ΒΟΡΕΙΟΣ ΟΜΙΛΟΣ: «Βροχή» από γκολ - «Αφεντικά» η Καρδίτσα και η Λάρισα

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Βορείου Ομίλου της Super League 2!

Ολοκληρώθηκε σήμερα η 7η αγωνιστική του Βορείου ομίλου της Super League 2, με ωραία παιχνίδια και πολλά γκολ. Η Καρδίτσα πήρε τεράστια τεράστια νίκη κόντρα στα Τρίκαλα, η ΑΕΛ «καθάρισε» εύκολα τον Απόλλωνα Πόντου ενώ Τρίγλια και Ολυμπιακός έμειναν με λευκή ισοπαλία.

Με το καταιγιστικό 4-2, η Καρδίτσα πέτυχε μία εξαιρετική εμφάνιση κόντρα στα Τρίκαλα. Οι γηπεδούχοι από την αρχή της αναμέτρησης ήταν το «αφεντικό». Άνοιξαν το σκορ με το… καλημέρα, με τον Μπιανκόνι να κάνει το 1-0 στο 3΄και τον Πολίτη να διπλασιάζει τα τέρματα στο 45′. Ο Μπιάνκονι ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο όπως και το πρώτο, με ένα όμορφο τέρμα στο 49′. Τα Τρίκαλα δοκίμασαν να απαντήσουν με τον Ριζογιάννη να μειώνει στο 71′. Ο Κουτσιανικούλης ωστόσο, «σφράγισε» την νίκη υπέρ της Καρδίτσας με γκολ στο 75′, ενώ ξανά ο Ριζογιάννης σημείωσε τέρμα στο 90+2′, ευστοχώντας από την άσπρη βούλα.

Η Λάρισα πραγματοποίησε μία πολύ καλή εμφάνιση κόντρα στον Απόλλωνα Πόντου, με τον Μάριο Όγκμποε να είναι ο πρωταγωνιστής για τους βυσσινί, πετυχαίνοντας δύο γκολ στο 28′ και στο 37΄. Βέβαια, οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 21′ με τον Ουσμάνε Σουντούρα, χωρίς ωστόσο να μπορούν να διατηρήσουν το προβάδισμα. Το τελικό 3-1, διαμόρφωσε ο Ακούνια στο 43′, με την αναμέτρηση ουσιαστικά να κρίνεται από το πρώτο ημίχρονο.