ΒΟΛΕΪ ΑΡΗΣ: Αποκλεισμός στο Κύπελλο Ελλάδας

Ο Άρης αγωνίστηκε στη Σκύδρα με τον τοπικό Αριστοτέλη για την 1η αγωνιστική στη β’ φάση του Κυπέλλου βόλεϊ ανδρών, γνώρισε την ήττα με 3-1 κι έμεινε έξω από τη συνέχεια.

Στη β’ φάση σταματά η πορεία του Άρη στο Κύπελλο Ελλάδας βόλεϊ ανδρών. Σε μία από τις πιο ενδιαφέρουσες αναμετρήσεις για την 1η αγωνιστική της β’ φάσης, αυτή μεταξύ του Αριστοτέλη και του Άρη, που βρίσκονται μαζί στον 2ο όμιλο της Pre League η ομάδα της Σκύδρας πήρε στην έδρα της τη νίκη και την πρόκριση με 3-1 σετ.

Οι γηπεδούχοι κατέκτησαν εύκολα το 1ο σετ και ο Άρης (που δεν είχε στη διάθεσή του τους νεοαποκτηθέντες Μπερμπέρογλου και Κόκκινο) ισοφάρισε με οριακή διαφορά. Ο Αριστοτέλης ξαναπήρε τον έλεγχο, διαχειρίστηκε σωστά το προβάδισμα κι έφτασε στην επικράτηση. Τα σετ: 25-11, 23-25, 25-17, 25-21.