ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ - ΑΡΜΑΝΙ ΜΙΛΑΝΟ: Τα «έσπασαν» στο πρώτο δεκάλεπτο με μόλις 15 πόντους συνολικά

ΕΡΥΘΡΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ – ΑΡΜΑΝΙ ΜΙΛΑΝΟ: Απίστευτη αστοχία είχαμε στην πρώτη περίοδο στο ματς του Ερυθρού Αστέρα με την Αρμάνι Μιλάνο, αφού οι δύο ομάδες πραγματικά τα έσπασαν με μόλις 15 πόντους συνολικά.

Συγκεκριμένα το πρώτο δεκάλεπτο τελείωσε με 8-7 υπέρ των Σέρβων, με την ομάδα του Μεσίνα να έχει 0/12 σουτ με 0/6 δίποντα και τρίποντα, με τον Μπέντιλ να σκοράρει το πρώτο δίποντο για την ομάδα του στο 3:48.

Μάλιστα ο Γκανέζος φόργουορντ πέτυχε τους πέντε από τους εφτά της ομάδας του ερχόμενος από τον πάγκο για τους Ιταλούς.

Από την άλλη ο Ερυθρός μπορεί να ξεκίνησε με καλάθι και φάουλ του Γουόλτερς, όμως και αυτός με την σειρά του ήταν εκνευριστικά άστοχος στη συνέχεια.