Προμηθέας - Παναθηναϊκός: Το εκπληκτικό πρώτο δεκάλεπτο των Πατρινών!

Προμηθέας – Παναθηναϊκός: Ο Προμηθέας έκανε φοβερή πρώτη περίοδο στον πρώτο ημιτελικό του Final Four στα «Δύο Αοράκια» απέναντι στον Παναθηναϊκό, αφού έκλεισε την περίοδο με επιμέρους σκορ 27-13.

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΣΤΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ: Μαρίνος Πρίντεζης

Ο Προμηθέας έκανε φοβερή πρώτη περίοδο στον πρώτο ημιτελικό του Final Four στα «Δύο Αοράκια» απέναντι στον Παναθηναϊκό, αφού έκλεισε το δεκάλεπτο με επιμέρους σκορ 27-13.

Οι παίκτες του Ηλία Ζούρου πραγματοποίησαν εξαιρετική εκκίνηση στο ματς και έκαναν τη ζημιά από το δίποντο, ενώ κατάφεραν να βρεθούν στις βολές φορτώνοντας το καλάθι των «πράσινων» με 27 πόντους.

Από την άλλη ο Παναθηναϊκός έκανε αρκετά λάθη στην επίθεση, ενώ ήταν αρκετά άστοχος από την περίμετρο, με το σκορ να ξεγεύγει από νωρίς και την ομάδα του Δημήτρη Πρίφτη να κυνηγά στο σκορ.