Κάντιθ - Ρεάλ Μαδρίτης 0-2: Έφτασε δύσκολα στο «διπλό» αλλά μέσα σε 4 λεπτά η «Βασίλισσα»

ΑΠΕ

Η Ρεάλ Μαδρίτης χρειάστηκε 72 λεπτά για να «ξεκλειδώσει» την άμυνα της Κάντιθ και να φύγει με το διπλό από «Estadio Nuevo Mirandilla», επικρατώντας με 2-0 χάρη στα γκολ των Νάτσο και Ασένσιο.

Η Ρεάλ Μαδρίτης μετά τη νίκη- μισή πρόκριση με 2-0 κόντρα στην Τσέλσι στα προημιτελικά του Champions League μεσοβδόμαδα και λίγες ημέρες πριν τον επαναληπτικό στο Λονδίνο, επέστρεψε στις νικηφόρα στις υποχρεώσεις της στη LaLiga.

Η «Βασίλισσα» αν και χρειάστηκε να περάσουν 72 λεπτά για να βρει το γκολ κόντρα στην Κάντιθ, με τον τερματοφύλακα των γηπεδούχων Νταβίντ Χιλ να υψώνει τείχος, όταν αυτό επιτεύχθηκε με σκόρερ τον Νάτσο, πέτυχε ακόμα ένα μέσα σε 4 λεπτά με τον Ασένσιο και έφυγε με το «διπλό» από το «Estadio Nuevo Mirandilla», στο παιχνίδι για την 29η αγωνιστική του ισπανικού πρωταθλήματος. Δύο δοκάρια είχε ο Καρίμ Μπενζεμά και ένα ο Εσπίνο, ενώ καθοριστικός στο παιχνίδι της Ρεάλ ήταν ο Ροντρίγκο, εν απουσία του Βινίσιους.