Ερυθρός Αστέρας - Παρτίζαν: Κόλαση στο Βελιγράδι - Χτύπησαν διαιτητή, διακόπηκε προσωρινά ο τελικός

Ερυθρός Αστέρας – Παρτίζαν: Κόλαση στο Βελιγράδι – Χτύπησαν διαιτητή, διακόπηκε ο τελικός

Ο πέμπτος και τελευταίος τελικός  της Αδριατικής λίγκας, ανάμεσα στον Ερυθρό Αστέρα και την Παρτίζαν διακόπηκε στο δεύτερο ημίχρονο.

Το δεύτερο 20λεπτο άρχισε με αρκετά λεπτά καθυστέρηση, καθώς κατά την αποχώρηση των διαιτητών στο ημίχρονο ένας οπαδός επιτέθηκε και χτύπησε έναν από αυτούς.

Ωστόσο αποφάσισαν να συνεχίσουν το ματς προκειμένου να μην γίνουν χειρότερα τα πράγματα αλλά στο 23’ και με το σκορ στο 39-39 το διέκοψαν εκ νέου.

Όταν χρέωσαν με τέταρτο φάουλ τον Κάλινιτς από τις κερκίδες πετάχθηκαν πολλά αντικείμενα προς στο παρκέ, και οι διαιτητές έφυγαν εσπευσμένα για τα αποδυτήρια.

Στη συνέχεια, έδωσαν εντολή στον Ερυθρό Αστέρα για εκκένωση του κλειστού, ειδάλλως δεν θα συνεχίσουν την αναμέτρηση!