Τουρκ Τέλεκομ - Προμηθέας 85-75: Δεν τα κατάφεραν στην Άγκυρα οι Πατρινοί

Ήττα που δυσκολεύει την προσπάθειά του να πάρει το πλεονέκτημα έδρας υπέστη στην Άγκυρα από την Τουρκ Τέλεκομ ο Προμηθέας.

Ο Προμηθέας πήγε να γυρίσει ένα χαμένο παιχνίδι στην Άγκυρα απέναντι στην Τουρκ Τέλεκομ, αλλά ηττήθηκε με 85-75 και δυσκολεύει η υπόθεση «πλεονέκτημα έδρας» στην επόμενη φάση του Eurocup.

Αν και βρέθηκε πίσω ακόμα και με 16 πόντους (46-30), ο Προμηθέας ισοφάρισε τους Τούρκους (56-56) δύο λεπτά πριν από τη λήξη της τρίτης περιόδου, αλλά στο τέταρτο δεκάλεπτο η Τουρκ Τέλεκομ έβαλε κάποια μεγάλα σουτ και κατάφερε να διπλασιάσει τις νίκες της επί των Πατρινών στον όμιλο.

Με τη νίκη της η Τουρκ Τέλεκομ έφτασε το ρεκόρ του στο 11-4 και βρίσκεται στη δεύτερη θέση, ενώ ο Προμηθέας με 9-6 είναι πέμπτος.