Γιώργος Μπαρτζώκας: « Συγχαρητήρια σε όλους, στην άκρη οι πανηγυρισμοί, έχουμε ακόμη μία δουλειά»

Δείτε την ομιλία του Γιώργου Μπαρτζώκα στα αποδυτήρια του Ολυμπιακού, μετά την επικράτηση επί της Μονακό και την πρόκριση στο Final 4 του Κάουνας.

Ο Ολυμπιακός πραγματοποίησε ολοκληρωτική εμφάνιση στο δεύτερο ημίχρονο του ημιτελικού απέναντι στην Μονακό και πήρε την πρόκριση στον τελικό του Final 4 του Κάουνας.

Ο προπονητής των ερυθρολεύκων, Γιώργος Μπαρτζώκας, μίλησε στα αποδυτήρια στους παίκτες του μετά την μεγάλη νίκη με 76-62, κρατώντας χαμηλούς τόνους ενόψει του τελικού απέναντι στην Ρεάλ Μαδρίτης.

Ο Έλληνας τεχνικός έδωσε συγχαρητήρια στους παίκτες του για την απάντηση που έδωσαν στο δεύτερο μέρος και την ανατροπή 12 πόντων, ενώ ζήτησε να μείνουν στην άκρη οι πανηγυρισμοί και να επικεντρωθούν στο επόμενο παιχνίδι.

Αναλυτικά όσα είπε ο κόουτς Μπαρτζώκας:

«Συγχαρητήρια για την απάντησή σας στο δεύτερο ημίχρονο, αντιπροσωπεύσαμε την ομάδα μας, το κλαμπ και τους οπαδούς μας, με τον καλύτερο τρόπο αυτά τα είκοσι λεπτά. Αυτό το τρίτο δεκάλεπτο που κυριαρχήσαμε, κερδίσαμε με 27-2, που είναι ρεκόρ στην ιστορία της Ευρωλίγκας.

Η άμυνα που παίξαμε που μας έδωσε αυτοπεποίθηση στην επίθεση, ήταν κάτι πολύ αξιοσημείωτο. Σπουδαία δουλειά. Τώρα, να ηρεμήσουμε, κανένας πανηγυρισμός σας παρακαλώ, έχουμε τη δουλειά που αρχίσαμε νωρίς τον Οκτώβρη. Συγχαρητήρια παιδιά».