ΝΒΑ: Κακό το Σακραμέντο, άσφαιρος ο Βεζένκοφ, φιλάκια ο Μπρουκς!

Oι Σακραμέντο Κινγκς ηττήθηκαν από τους Χιούστον Ρόκετς με 107-89, καθώς δεν μπόρεσαν να σταματήσουν τον Ντίλον Μπρουκς που έστελνε… φιλιά στον πάγκο! Άποντος ο Σάσα Βεζένκοφ σε 11 λεπτά συμμετοχής

Σε μια κακή βραδιά, οι Σακραμέντο Κινγκς έχασαν από τους Χιούστον Ρόκετς με 107-89, αφού δεν βρήκαν λύσεις στην άμυνα στο μαρκάρισμα του Ντίλον Μπρουκς.

Χωρίς τον Άαρον Φοξ, οι Κινγκς δεν είχαν λύσεις στην επίθεση, αλλά δεν ήταν και σκληροί στην άμυνα και ο Ντίλον Μπρουκς που πέτυχε 12 πόντους στην τελευταία περίοδο και συνολικά 26 με 9 ριμπάουντ,  τρόλαρε τους Κινγκς μοιράζοντας… φιλάκια στον πάγκο τους, μετά από ένα τρίποντο.

«Κι εγώ θα φλέξαρα αν ήμουν στη θέση» σχολίασε ο κόουτς των Κινγκς Μάικ Μπράουν, που περιμένει να δει τους παίκτες του πιο θυμωμένους στο δεύτερο σερί ματς στο Χιούστον.

Ο Σαμπόνις είχε ακόμα ένα double-double και θύμισε τα κατορθώματα του Κρις Ουέμπερ, ενώ ο Σάσα Βεζένκοφ τελείωσε τον αγώνα χωρίς πόντο σε 11 λεπτά (0/2 σουτ) έχοντας 1 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο.