Σακραμέντο Κινγκς - Οκλαχόμα Θάντερ 105-98: Πήρε χρόνο ο Βεζένκοφ και έδωσε το στίγμα του

Μετά από ένα ματς στο οποίο δεν σηκώθηκε καθόλου από τον πάγκο, ο Σάσα Βεζένκοφ πήρε χρόνο συμμετοχής και «έγραψε» 8 πόντους στη νίκη των Σακραμέντο Κινγκς.

Οι Σακραμέντο Κινγκς επικράτησαν των Οκλαχόμα Θάντερ με 105-98 με τον Σάσα Βεζένκοφ να έχει την ευκαιρία του να «φανεί» και να την αξιοποιεί.

Ο Βούλγαρος έγραψε 6 πόντους με 2/3 τρίποντα στα 8 λεπτά συμμετοχής που πήρε, με τους Κινγκς να έχουν πρωταγωνιστή τον Ντομάντας Σαμπόνις και και συμπαραστάτες τους Κίγκαν Μάρεϊ και Κέβιν Χέρτερ για να φτάσουν στο τελικό  105-98 επί των Θάντερ για το In-Season Tournament.

Ο απολογισμός του Σάσα Βεζένκοφ: 6 πόντοι με 2/3 τρίποντα, 1 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο, 1 φάουλ σε 8 λεπτά και 24 δευτερόλεπτα. Απολογισμός στο +5