Euroleague: Η βαθμολογία μετά την ήττα του Παναθηναϊκού στην Ισπανία - Χαμός στο 10-8

Ο Παναθηναϊκός δεν τα κατάφερε στην Μπασκόνια (75-73) «έπεσε» στο 10-8 αλλά παραμένει σε τροχιά εξάδας της Euroleague.

Ο Παναθηναϊκός έδωσε το δικαίωμα στην Μπασκόνια (75-73) και οι Ισπανοί δεν το άφησαν ανεκμετάλλευτο. Έτσι οι «πράσινοι» πήγαν το σκορ τους στο 10-8 μαζί με το Ολυμπιακό. Έτσι, η πρώτη αγωνιστική του δεύτερου γύρου της Euroleague βρίσκει τις ελληνικές ομάδες εντός της, πολυπόθητης, εξάδας.

Νωρίτερα, η Βαλένθια κατέβαλε την αντίσταση της Εφές με 93-88 και έφτασε τους ερυθρόλευκους στο 10-8 σκορ.Ταυτόχρονα με το «τριφύλλι», στην Μπολόνια είχαμε την αναμέτρηση της τοπικής ομάδας με την Μπάγερν. Ο αγώνας ήταν ντέρμπι για 40 λεπτά με τους γηπεδούχους να παίρνουν το «ροζ» φύλλο αγώνα με 85-83. Η φοβερή εκκίνηση της Μπαρτσελόνα στην τέταρτη περίοδο έκρινε το «κλάσικο» με την Ρεάλ (83-78) και ανάγκασε την «βασίλισσα» στην δεύτερη ήττα της στην σεζόν.