ΑΡΜΑΝΙ ΜΙΛΑΝΟ: Με καθοριστικό Μήτογλου διέλυσε 90-62 την Εφές

Μεγάλη εμφάνιση για τον Ντίνο Μήτογλου και εμφατική νίκη επί της Εφές για την Αρμάνι Μιλάνο, που κέρδισε με 90-62 στο φιλικό μεταξύ των δύο ομάδων.

Μία άτυπη ρεβάνς πήρε η Αρμάνι Μιλάνο απέναντι στην Αναντολού Εφές. Οι Τούρκοι είχαν επικρατήσει προ διημέρου με 95-83, αλλά η ομάδα του Ετόρε Μεσίνα απάντησε στο σημερινό φιλικό με το επιβλητικό 90-62.

Οι Ιταλοί είχαν ήδη προβάδισμα 13 πόντων στο ημίχρονο, ενώ στην τρίτη περίοδο κράτησαν την Εφές μόλις στους 6 πόντους, κρίνοντας έτσι την έκβαση του αγώνα. Κορυφαίος ήταν ο Σιλντς για το Μιλάνο, με 17 πόντους, ενώ ο Ντίνος Μήτογλου είχε πολύ γεμάτη στατιστική με 15 πόντους και 7 ριμπάουντ.

Ενώ για τους ηττημένους ο Σίμον ήταν ο καλύτερος παίχτης, έχοντας 14 πόντους και 5 ριμπάουντ, με τον Πετρούσεφ να προσθέτει άλλη μία καλή εμφάνιση στα όρια του double-double, με 11 πόντους και 9 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 25-22, 47-34, 72-40, 90-62