ΠΑΟΚ MATECO - ΛΑΡΙΣΑ 84-84: Αυλαία στα φιλικά με ισοπαλία

Δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι για τον Δικέφαλο με διψήφιο αριθμό τριπόντων για τον ίδιο και την αντίπαλη ομάδα

Με ισοπαλία έπεσε η αυλαία των φιλικών του ΠΑΟΚ Mateco, με το σκορ να είναι στο 84-84 στην αναμέτρηση με τη Λάρισα όταν ακούστηκε η κόρνα της γραμματείας. Ο Δικέφαλος είχε σταθερό αλλα μικρό προβάδισμα στο πρώτο δεκάλεπτο και κατάφερε να φέρει τη διαφορά σε διψήφιο αριθμό στο δεύτερο δεκάλεπτο, που ολοκληρώθηκε με τους γηπεδούχους στο +8 (41-33). Ο ΠΑΟΚ έφτασε μέχρι και το +14 με τη Λάρισα να αντιδρά, να μειώνει την απόσταση στο τρίποντο και τον ΠΑΟΚ να την επαναφέρει στους δέκα στο 30′ (67-57). Στο τελευταίο δεκάλεπτο, ο Άρης Λυκογιάννης έκανε αρκετές δοκιμές έκανε αρκετές δοκιμές σε σχήματα με το 80-74 στο 38′ να γίνεται 84-84 με τελευταία καλάθια από Τζόουνς και Τσαϊρέλη.

ΤΑ ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 23-21, 41-33, 65-57, 84-84

ΠΑΟΚ : Χριστοδούλου 1, Λαβ 13 (1), Γκρίφιν 11 (1), Καμπερίδης Μ. 4, Καμαριανός, ΝτιΛέο 7 (1), Ρούμογλου, Καμπερίδης Γ. 16 (4), Κάρτερ 6 (1), Τζόουνς 10, Τολιόπουλος 12 (3), Γιάνκοβιτς 2, Ογκμπειντέ 2.

ΛΑΡΙΣΑ: Γουάσινγκτον 14 (2), Θρετ 9 (1), Κρούμπαλι 16 (1), Τσαϊρέλης 14, Βησαρίου, Σπυρόπουλος, Σαχπατζίδης, Ζάρας 5 (1), Φόρτσουν 8 (2), Σπαν 5 (1), Καράμπελας 13 (3).