ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ 65-47: Νέα φιλική νίκη για τις «ερυθρόλευκες»

Ο Ολυμπιακός επικράτησε της Δάφνης Αγίου Δημητρίου με 65-47 σε φιλική αναμέτρηση, ενόψει της έναρξης των επίσημων υποχρεώσεων.

Οι «ερυθρόλευκες» με οδηγό την εξαιρετική τους άμυνα επιβλήθηκαν της Δάφνης Αγίου Δημητρίου με 65-47.

Από την αρχή η ομάδα του Μάρτινς Ζίμπαρτς έδειξε ότι θα έχουν τον έλεγχο, με το πρώτο δεκάλεπτο να κλείνει στο 27-8.

Η συνέχεια ήταν η ίδια με τις «ερυθρόλευκες» να μην αντιμετωπίζουν ιδιαίτερη αντίσταση και να κλείνουν το ημίχρονο στο 41-18. Στο δεύτερο μισό του αγώνα δεν άλλαξε τίποτα με τον Ολυμπιακό τελικά να φτάνει στην εύκολη επικράτηση.

Το επόμενο φιλικό του Ολυμπιακού, θα πραγματοποιηθεί την ερχόμενη Τετάρτη (6/10) με αντίπαλο το Μοσχάτο στην Αίθουσα 5 του Σταδίου Ειρήνης και Φιλίας.

Tα δεκάλεπτα: 27-8, 41-18, 55-33, 65-47