ΛΟΥΪΣ ΚΑΣΙΜΙΡΟ: «Σημαντική νίκη σε αγώνα παγίδα»

Ο Λουίς Κασιμίρο μίλησε μετά από την επικράτηση του Προμηθέα Πατρών κόντρα στον ΠΑΟΚ (84-77) και τόνισε ότι η ομάδα του μόνο στο πρώτο δεκάλεπτο δεν είχε τον έλεγχο του αγώνα.

Ο Προμηθέας Πατρών έκανε το 2/2 στην Basket League, αφού νίκησε τον ΠΑΟΚ, με τον προπονητή των Πατρινών, Λουίς Κασιμίρο να μιλά για την εικόνα της ομάδας του.

Συγκεκριμένα ο Ισπανός τεχνικός είπε:

«Μόνο στο 1ο δεκάλεπτο δεν είχαμε τον έλεγχο του αγώνα. Σε αυτό το χρονικό σημείο δεν είχαμε την κατάλληλη άμυνα που έπρεπε. Στο β΄ ημίχρονο και στο τρίτο δεκάλεπτο όμως βελτιώσαμε την άμυνα μας, παίξαμε πιο ομαδικά και φτάσαμε στη νίκη.

Ήταν μια σημαντική νίκη σε αγώνα παγίδα και είναι πολύ σημαντικό. Θέλουμε να βγάζουμε μεγαλύτερη ένταση μέσα στο γήπεδο και αυτό το κάνουμε σιγά σιγά. Είμαι πολύ χαρούμενος για την ομάδα μου, την συμπεριφορά της και που έχουμε ξεκινήσει με δύο στα δύο».