LIGA ENDESA: Εντυπωσιακή η Ανδόρα, νίκη για την Μούρθια του Βασιλειάδη

Η Μούρθια, του Κώστα Βασιλειάδη, συνέχισε με νίκη τις υποχρεώσεις της στην Liga Endesa, αφού επικράτησε της Μπιλμπάο με 92-87, ενώ η Ανδόρα ήταν εντυπωσιακή καθώς ξεπέρασε το εμπόδιο της Γκραν Κανάρια με 87-71, για την πέμπτη αγωνιστική του πρωταθλήματος.

Η Μούρθια συνεχίζει την εξαιρετική της πορεία στην Liga Endesa και βελτίωσε το ρεκόρ της σε 3-2. Με τον Αϊζάια Τέιλορ να κάνει για ακόμα μία φορά ένα πολύ καλό αγώνα, με 18 πόντους και συμπαραστάτη τον Τζόρνταν Τέιλορ (17 π.), η ομάδα του Σίτο Αλόνσο επικράτησε της Μπιλμπάο με 92-87. Ο Κώστας Βασιλειάδης αγωνίστηκε για 3:22 λεπτά και πρόλαβε να σημειώσει 2 πόντους.

Αυτή ήταν η πέμπτη ήττα της Μπιλμπάο στη φετινή Liga Endesa και παρέμεινε στην τελευταία θέση της βαθμολογίας.

Από εκεί και πέρα σημαντική νίκη σημείωσε η Ανδόρα, καθώς επικράτησε της Γκραν Κανάρια με το επιβλητικό 87-71.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με εντυπωσιακό τρόπο τον αγώνα, αφού στην πρώτη περίοδο σημείωσαν 35 πόντους. Στη συνέχεια δεν άλλαξε κάτι και η Ανδόρα έφτασε στην άνετη νίκη.

Κορυφαίοι για τους νικητές ήταν οι Ντρού Κρόφορντ και Ντέιβιντ Γιελίνεκ με 13 πόντους αμφότεροι.