ΠΑΡΜΑ ΠΕΡΜ - ΤΣΣΚΑ ΜΟΣΧΑΣ 60-82: Ζεσταίνει τις μηχανές ενόψει Ολυμπιακού

Με 16 πόντους του Λούντμπεργκ και άλλους 14 του Χάκετ, η ΤΣΣΚΑ Μόσχας επικράτησε στην έδρα της Πάρμα Περμ (60-82), κάνοντας το 4/4 στη VTB League και στρέφει το βλέμμα της στο παιχνίδι της Παρασκευής (22/10) με τον Ολυμπιακό.

Την τέταρτη νίκη της σε ισάριθμα παιχνίδια της VTB έφτασε η ΤΣΣΚΑ Μόσχας, επικρατώντας με ευκολία (60-82) της Πάρμα Περμ και είναι έτοιμη για να αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό την ερχόμενη Παρασκευή.

Η ομάδα του Δημήτρη Ιτούδη έφτασε να προηγείται με μεγάλες διαφορές από το πρώτο δεκάλεπτο (16-25). Ο Λούντμπεργκ σκόραρε 16 πόντους και ο Χάκετ 14, οδηγώντας την επίθεση των Ρώσων, με τη διαφορά να προσεγγίζει τους 20 πόντους, αφού η άμυνα της ΤΣΣΚΑ κράτησε πολύ χαμηλά την Πάρμα.

Το τελευταίο δεκάλεπτο ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα, ωστόσο το σημαντικό γεγονός ήταν το ντεμπούτο του Κένεθ Φαρίντ με τη φανέλα της «αρκούδας». Ο πρώην NBAer ήρθε για να καλύψει το κενό του Μιλουτίνοφ και πάτησε πρώτη φορά παρκέ, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει, έχοντας 0/1 2π, 0/2 βολές, σε 11 λεπτά συμμετοχής.

Τα δεκάλεπτα: 16-25, 27-37, 37-56, 60-82