ΣΕΚΙΖΚΟΚ: «Είναι πάντα δύσκολο να αγωνίζεσαι στο ΟΑΚΑ...»

Ο Γιακούπ Σεκιζκόκ, ο άμεσος συνεργάτης του Εργκίν Αταμάν, μίλησε για την αναμέτρηση με τον Παναθηναϊκό και τόνισε ότι είναι πάντα δύσκολο να αγωνίζεται κανείς στο ΟΑΚΑ.

Ο Παναθηναϊκός ισοπέδωσε την Αναντολού Εφές (95-69), με τον Γιακούπ Σεκιζκόκ να τονίζει το πόσο δύσκολο ήταν για την τουρκική ομάδα να αγωνιστεί στο ΟΑΚΑ.

Συγκεκριμένα είπε:

«Ο Παναθηναϊκός είχε ενέργεια από την έδρα του. Είναι πάντα δύσκολο να αγωνίζεσαι στο ΟΑΚΑ. Ήρθαμε εδώ για να κερδίσουμε, αλλά δεν μπορούσαμε να εκτελέσουμε το πλάνο μας. Ο Παναθηναϊκός ξεκίνησε πολύ καλά το παιχνίδι. Εμείς χάσαμε εύκολα σουτ, χάσαμε καρφώματα. Και αυτό δημιούργησε μια σημαντική διαφορά από το ημίχρονο.

Στην 3η περίοδο βάλαμε κάποια σουτ, είχαμε περισσότερη ενέργεια και προσπαθήσαμε να επιστρέψουμε. Αλλά, ο Παναθηναϊκός πάλεψε, βρήκε ξανά ρυθμό και πήρε την νίκη. Είμαστε σε διπλή αγωνιστική, χάσαμε ένα ματς και ελπίζουμε να κερδίσουμε την Παρασκευή τη Ζαλγκίρις».