ΜΠΑΣΚΟΝΙΑ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ 65-83: Εύκολο πέρασμα από τη Βασκονία

Την 7η νίκη της σε 8 αγώνες πέτυχε η Ρεάλ Μαδρίτης, περνώντας με χαρακτηριστική άνεση (65-83) από την έδρα της Μπασκόνια.

Η Ρεάλ Μαδρίτης (7-1) πέρασε εύκολα από την έδρα της Μπασκόνια (3-5) με 65-83, έχοντας ως πρώτο σκόρερ τον Γκέρσον Γιαμπουσέλι με 14 πόντους και τον Πουαριέ να κάνει double-double με 12 πόντους και 10 ριμπάουντ. Από το δεύτερο κιόλας δεκάλεπτο οι Μαδριλένοι «καθάρισαν», αφού προηγήθηκαν με 20-34.

Με το γκάζι πατημένο και στο δεύτερο ημίχρονο, το σκορ έφτασε σε τιμές 25 πόντων (38-63) και η ομάδα του Ντούσκο Ιβάνοβιτς υποχρεώθηκε στην τρίτη της συνεχόμενη βαριά ήττα, μετά τις δύο στην Euroleague.

Ο Μοναδικός που διασώθηκε από το «ναυάγιο» της Μπασκόνια ήταν ο Σεντεγκέρσκις με 11 πόντους και 6 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 10-16, 26-39, 38-63, 65-83