ΚΡΕΜΟΝΑ - ΑΡΜΑΝΙ ΜΙΛΑΝΟ 86-93: Μόνη πρώτη και αήττητη με εξαιρετικό Μήτογλου

Η Αρμάνι Μιλάνο πήρε μία σπουδαία νίκη στην έδρα της Κρεμόνα με 93-86, έχοντας τον Ντίνο Μήτογλου σε εξαιρετικό βράδυ και παρέμεινε μόνη πρώτη και αήττητη στον βαθμολογικό πίνακα του ιταλικού πρωταθλήματος.

Η ομάδα του Έτορε Μεσίνα πέρασε σχετικά εύκολα από την έδρα της Κρεμόνα. Μπορεί στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι να έβαλαν δύσκολα στην Αρμάνι Μιλάνο αλλά βρήκαν τα πατήματά τους στο δεύτερο ημίχρονο.

Με τον Ντίνο Μήτογλου να κάνει ένα πολύ καλό παιχνίδι με 14 πόντους (4/6 δίποντα, 2/2 τρίποντα), έχοντας επίσης 5 ριμπάουντ και 2 ασίστ, οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και μετέτρεψαν το 45-45 του πρώτου ημιχρόνου, σε 57-73.

Η συνέχεια ήταν παρόμοια, με την Αρμάνι να διατηρεί με ευκολία το προβάδισμά της και να φτάνει στην τελική επικράτηση με 93-86 και έκανε το 7/7 στο ιταλικό πρωτάθλημα.

Τα δεκάλεπτα: 20-24, 45-45, 57-73, 86-93