ΤΣΑΒΙ ΠΑΣΚΟΥΑΛ: «Δείξαμε ότι βελτιωνόμαστε, αλλά θα πρέπει να συνεχίσουμε»

Ο Τσάβι Πασκουάλ έκανε δηλώσεις μετά από την επικράτηση της Ζενίτ επί του Ολυμπιακού (84-78) και επισήμανε ότι η ρωσική ομάδα βελτιώνεται μέρα με τη μέρα.

Ο Τσάβι Πασκουάλ μίλησε για την νίκη της Ζενίτ επί του Ολυμπιακού και επισήμανε ότι η ομάδα του άξιζε να πάρει το ροζ φύλλο αγώνα.

Αναλυτικά όσα είπε ο προπονητής των Ρώσων μετά το φινάλε της αναμέτρησης:

«Παίξαμε πολύ καλά για 30′. Είχαμε 11 λάθη, αλλά τα 7 ήταν στην 3η περίοδο, όταν δεν παίξαμε σωστά. Ξεκινήσαμε να κάνουμε λάθη και δεν είχαμε τον έλεγχο του παιχνιδιού, ήμασταν κακοί σε αυτό το διάστημα. Όμως, στο υπόλοιπο ματς αξίζαμε την νίκη με την παρουσία μας και στην άμυνα και στην επίθεση. Καταλάβαμε τι θέλαμε, ακολουθήσαμε το πλάνο και στην 4η περίοδο τελείωσαμε το ματς. Θέλω να συγχαρώ τους παίκτες μου, γιατί είναι μια σπουδαία νίκη. Κάνουμε τα βήματα που πρέπει.

Στο ξεκίνημα της σεζόν τίποτα δεν είναι δεδομένο, οι ομάδες βελτιώνονται. Μέρα με την μέρα καταλαβαίνουμε τι θέλουμε και είμαστε πιο έτοιμοι να ακολουθήσουμε το πλάνο. Απόψε δείξαμε ότι βελτιωνόμαστε, αλλά θα πρέπει να συνεχίσουμε».