ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ - ΡΕΑΛ ΜΠΕΤΙΣ 71-48: Υπερηχητικοί οι Μαδριλένοι

Η Ρεάλ Μαδρίτης συνέχισε με νίκη τις υποχρεώσεις της στην Liga Endesa, αφού επικράτησε πολύ εύκολα της Ρεάλ Μπέτις με 71-48, στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Υπερηχητική ήταν η ομάδα του Πάμπλο Λάσο, καθώς από το πρώτο δεκάλεπτο μπόρεσε να πάρει μία μεγάλη διαφορά (18-6) και να παραμείνει μπροστά σε όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης.

Το πρώτο μισό του αγώνα έκλεισε στο 32-21, με την Ρεάλ Μαδρίτης να παίζει αρκετά καλά και τον Ταβάρες για ακόμα έναν αγώνα να αποτελεί το σημείο αναφοράς των Μαδριλένων.

Στο δεύτερο ημίχρονο η οι γηπεδούχοι ανέβασαν εκ νέου την απόδοσή τους και εκτόξευσαν την διαφορά στους 23 πόντους (57-34) και εν τέλει έφτασε στην άνετη επικράτηση με 71-48.

Ο Αμπαλντε και ο Ταβάρες σημείωσαν 11 πόντους, ενώ από πλευράς Μπέτις ο Έβανς σταμάτησε στους 22 πόντους. Με αυτήν τη νίκη η Ρεάλ Μαδρίτης ανέβηκε στο 10-1, ενώ οι φιλοξενούμενοι υποχώρησαν στο 2-9 και έπεσε στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Τα δεκάλεπτα: 18-6, 32-21, 57-34, 71-48