ΜΟΡΝΑΡ ΜΠΑΡ - ΠΑΡΤΙΖΑΝ 64-66: Επιστροφή στις νίκες για την ομάδα του Ομπράντοβιτς

Με κορυφαίο τον Άλεν Σμάιλαγκιτς η Παρτίζαν επικράτησε 66-64 στην έδρα της Μόρναρ Μπαρ, φτάνοντας τις 10 νίκες στην ABA Liga.

Επιστροφή στις νίκες για την Παρτίζαν (10-2), μετά από το «στραβοπάτημα» απέναντι στην Τσεντεβίτα, αφού επικράτησε στην έδρα της ΚΚ Μόρναρ Μπαρ (4-8).

Από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο η ομάδα του Ομπράντοβιτς πήρε προβάδισμα με 8-22 (στο 5′). Διαφορές που οι «ασπρόμαυροι» συντήρησαν ως το ημίχρονο (29-43). Παρά την πολύ μεγάλη εμφάνιση του Άλεν Σμάιλαγκιτς, η επίθεση της Παρτίζαν κόλλησε. Η Μόρναρ Μπαρ δέχτηκε μόλις 6 πόντους στο 3ο δεκάλεπτο, για να πλησιάσει στο 41-49 και λίγο αργότερα μείωσε μέχρι τους 4 (55-59).

Κάπου εκεί, μπαίνοντας στο τελευταίο λεπτό, ο Σμάιλαγκιτς πέτυχε ένα κρίσιμο τρίποντο για το 55-62 και το παιχνίδι πήγε στην πλευρά της Παρτίζαν.

Τους 18 πόντους του Σμάιλαγκιτς πλαισίωσε ο Κοπρίβιτσα με 14 και 5 ριμπάουντ, ενώ ο Ζακ Λεντέι σκόραρε 11 πόντους, με 7 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 16-27, 29-43, 41-49, 64-66