ΣΑΣΑ ΒΕΖΕΝΚΟΦ: «Θέλαμε τη ρεβάνς - Περήφανος για όλους»

Οι δηλώσεις του ΜVP του αγώνα, Σάσα Βεζένκοφ μετά το θρίαμβο του Ολυμπιακού επί του Παναθηναϊκού 84-65 στο ΟΑΚΑ

Ο Σάσα Bεζένκοφ με 14 πόντους (2/4 δίποντα, 3/4 τρίποντα, 1/1 βολές), 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ σε 33 λεπτά συμμετοχής αναδείχθηκε MVP στο ντέρμπι του ΟΑΚΑ όπου ο Ολυμπιακός θριάμβευσε επί του Παναθηναϊκού με 84-65.

Ο Βεζένκοφ δήλωσε μετά τη λήξη του αγώνα:

«Νιώθω κουρασμένος αλλά καταπληκτικά. Έπρεπε να πάρουμε τη νίκη σε αυτό το παιχνχίδι για να συνεχίσουμε το σερί μας, Κάναμε δύο εξαιρετικά ματς την προηγούμενη εβδομάδα αλλά θέλουμε ν΄αποδείξουμε πως δεν ήταν απλά μια εβδομάδα.

Ήρθαμε εδώ και παίξαμε με μια ομάδα που παίζει καλά στην έδρα της και εκτός από την τρίτη περίοδο παίξαμε τρία καλά δεκάλεπτα. Αν όμως θες να πας πιο ψηλά, πρέπει να βελτιώσουμε και το τρίτο μας δεκάλεπτο.

Είμαι περήφανος για τους συμπαίκτες μου για το προπονητικό επιτελείο, για όλη την ομάδα. Είχαμε μια δύσκολη εβδομάδα όταν χάσαμε για το πρωτάθλημα, έτσι θέλαμε να κερδίσουμε σήμερα».