ΓΚΟΛΝΤΕΝ ΣΤΕΪΤ ΓΟΥΟΡΙΟΡΣ: Θλάση στον τετρακέφαλο ο Κάρι, εξαιρετικά αμφίβολος για Πέλικανς

Ο Στεφ Κάρι υπέστη θλάση στον τετρακέφαλο στην αναμέτρηση των Γκόλντεν Στέιτ Γουόριορς με τους Ντάλας Μάβερικς και ως εκ τούτου το καθεστώς συμμετοχής του στον εκτός έδρας αγώνα με τους Νιου Ορλίνς Πέλικανς (07/01, 03:00) είναι ασαφές.

Οι Γουόριορς παραδόθηκαν τα ξημερώματα της Πέμπτης (06/01) στους Ντάλας Μάβερικς, με το τελικό 99-82 να μην αφήνει περιθώρια αμφισβήτησης της κυριαρχίας της ομάδας του Λούκα Ντόντσιτς.

Βασικός λόγος της ήττας των «πολεμιστών» ήταν η μέτρια απόδοση του Στεφ Κάρι, ο οποίος έμεινε αρκετά χαμηλά στο παραγωγικό κομμάτι, έχοντας μόλις 14 πόντους με 5/24 σουτ εντός πεδιάς και 1/9 τρίποντα!

Παρότι σε γενικές γραμμές δε διανύει και την καλύτερη περίοδο της καριέρας του, ο σούπερ σταρ των «πολεμιστών» μάλλον έχει… ισχυρά ελαφρυντικά για την ενδεή παρουσία του στον αγώνα του Ντάλας, καθώς κατά τη διάρκειά του υπέστη θλάση στον τετρακέφαλο, με συνέπεια να μην έχει καλά πατήματα στο δεύτερο ημίχρονο του αγώνα.

Ως εκ τούτου, ο Κάρι κρίνεται πλέον αμφίβολος ενόψει του εκτός έδρας αγώνα με τους Νιου Ορλίνς Πέλικανς (07/01, 03:00), με τον ίδιο να δηλώνει απαισιόδοξος για τη συμμετοχή του, ένεκα των ενοχλήσεων που τον ταλαιπωρούν.