ΜΟΝΑΚΟ - ΛΕ ΠΟΡΤΕΛ 79-67: «Καθάρισαν» από το ημίχρονο οι Μονεγάσκοι

Τη 10η νίκη της στην LNB πέτυχε η Μονακό, επικρατώντας με 79-67 της Λε Πορτέλ για τη 15η αγωνιστική της LNB.

Παρότι σούταρε μόλις 6/20 τρίποντα, η Μονακό επικράτησε με 79-67 της Λε Πορτέλ, για τη 15η αγωνιστική της LNB. Οι Μονεγάσκοι πήραν από νωρίς το προβάδισμα και δεν επέστρεψαν κοίταξαν ποτέ πίσω, με 11 πόντους του Φαγιέ και άλλους 10 των Μάικ Τζέιμς, Μοτιεγιούνας και Μότουμ.

Η διαφορά έφτασε στους 18, με το 49-31 να είναι το σκορ του ημιχρόνου και τη Μονακό να απλοποιεί την υπόθεση νίκη. Μόνο στην τελευταία περίοδο που άνοιξε το rotation, οι φιλοξενούμενοι μείωσαν, για το τελικό 78-67, έχοντας ως κορυφαίους τους Γιαρού με 14 πόντους και Ντέιβις με 13.

Οι Μονεγάσκοι έμειναν στο κυνήγι της Λεβαλουά, φτάνοντας σε ρεκόρ 10-4, ενώ η Λε Πορτέλ παραμένει τελευταία με 3-9.

Τα δεκάλεπτα: 19-16, 49-31, 67-45, 78-67