ΜΠΡΟΥΚΛΙΝ ΝΕΤΣ - ΣΑΝ ΑΝΤΟΝΙΟ ΣΠΕΡΣ 121-119: Ο Τόμας λύτρωσε στην παράταση το Μπρούκλιν (vid)

Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι στο Μπρούκλιν, οι Νετς πήραν μία πάρα πολύ δύσκολη νίκη επί των Σαν Αντόνιο Σπερς με 121-119, με τον Καμ Τόμας να σημειώνει το νικητήριο καλάθι των γηπεδούχων 1,4 δευτερόλεπτα πριν από το τέλος της παράτασης.

Η δράση στο NBA ξεκίνησε νωρίς σήμερα, με Μπρούκλιν Νετς και Σαν Αντόνιο Σπερς να δίνουν μία πραγματική μάχη στη Νέα Υόρκη, με την ομάδα του Στιβ Νας τελικά να παίρνει μία συναρπαστική νίκη.

Μετά από την ήττα από τους Μπακς, οι Νετς ήθελαν να αντιδράσουν, αλλά τα «σπιρούνια» αποδείχθηκαν πολύ δύσκολος αντίπαλος.

Οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του αγώνα στην μεγαλύτερη διάρκεια, αλλά κάθε φορά που προσπαθούσαν να χτίσουν μία διαφορά οι Σπερς είχαν την απάντηση.

Μάλιστα οι Νετς προηγήθηκαν με 10 πόντους (113-103), τέσσερα λεπτά πριν από το τέλος του αγώνα, αλλά οι Σπερς ισοφάρισαν με ένα 10-0 σερί και με τον Λόνι Γουόκερ να σημειώνει το τελευταίο τρίποντο της κανονικής διάρκειας του αγώνα, οι δύο ομάδες έλυσαν τις διαφορές τους στην παράταση.

Στο έξτρα πεντάλεπτο, οι Νετς χρειάστηκαν τον Καμ Τόμας να σημειώσει το τελευταίο καλάθι του αγώνα στα 1,4” πριν από την ολοκλήρωση του παιχνιδιού, για να χαρίσει τελικά τη νίκη στην ομάδα του με 121-119.

Κορυφαίος για τους νικητές ήταν ο Κέβιν Ντουράντ με 28 πόντους, ενώ ο Τζέιμς Χάρντεν συμπλήρωσε άλλους 26. Για τους Σπερς πρώτος σκόρερ ήταν ο Λόνι Γουόκερ με 25, ενώ ο Ντεζούντε Μάρεϊ είχε 19.

Τα δωδεκάλεπτα: 32-32, 60-51, 91-89, 113-113 (κ.α.), 121-119