ΜΠΑΝΤΑΛΟΝΑ - ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ 71-90: Συνεχίζει ακάθεκτη στην κορυφή η «Βασίλισσα»

Η Ρεάλ Μαδρίτης συνεχίζει την εξαιρετική της πορεία στην Liga Endesa, επικρατώντας και της Μπανταλόνα με 90-71, φτάνοντας τις 15 νίκες στο φετινό πρωτάθλημα.

Η Ρεάλ Μαδρίτης ξεκίνησε καλύτερα τον αγώνα και προηγήθηκε με 20-24 στο τέλος της πρώτης περιόδου, αλλά η Μπανταλόνα αντέδρασε και κατάφερε να πάρει τα ηνία στο σκορ με 42-38 στην ανάπαυλα του πρώτου ημιχρόνου.

Ωστόσο, από το τρίτο δεκάλεπτο και έπειτα, η ομάδα του Πάμπλο Λάσο ανέβασε την απόδοσή της και επιβλήθηκε της Μπανταλόνα, με τους γηπεδούχους να μην μπορούν να απαντήσουν στην «Βασίλισσα».

Με ένα 0-15 σερί η Ρεάλ Μαδρίτης προηγήθηκε με 51-56 και έκλεισε το δεκάλεπτο στο 58-65. Με τον Ερτέλ να σημειώνει 20 πόντους και τον Γιαμπουσέλε να συμπληρώνει άλλους 16 πόντους οι φιλοξενούμενοι πήραν τη νίκη με 71-90.

Τα δεκάλεπτα: 20-24, 42-38, 58-65, 71-90