VIRAL: Τέτοια γκάφα δεν ξανάγινε στο NBA - O Σπόλστρα ζήτησε τάιμ-άουτ, οι Χιτ έχασαν το ματς

Άκρως τρελό και… αμερικανικό αυτό που έγινε στον αγώνα των Χιτ με τους Ράπτορς. Ο Έρικ Σπόλστρα ζήτησε τάιμ άουτ αλλά επρόκειτο για γκάφα.

Άκρως τρελό και… αμερικανικό αυτό που έγινε στο NBA, στον αγώνα των Χιτ με τους Ράπτορς. Ο Έρικ Σπόλστρα ζήτησε τάιμ άουτ λίγο πριν από το τέλος της 2ης παράτασης, το τρίποντο του Γκέιμπ Βίνσεντ δεν μέτρησε και οι Ράπτορς νίκησαν στην τρίτη παράταση με 120-124.

Συγκεκριμένα, ο προπονητής του Μαϊάμι, στο 114-114 με την ομάδα του να εκδηλώνει επίθεση και με 1.7 δευτερόλεπτα να απομένουν ζήτησε, τάιμ άουτ. Το πήρε κι έτσι το καλάθι – τρίποντο του Γκέιμπ Βίνσεντ δεν μέτρησε.

Το σκορ δεν άλλαξε, οι ομάδες οδηγήθηκαν εκ νέου σε παράταση και οι Ράοπτορς νίκησαν.