ΑΡΜΑΝΙ ΜΙΛΑΝΟ - ΦΟΡΤΙΤΟΥΝΤΟ ΜΠΟΛΟΝΙΑ 74-64: Ο Ντατόμε την κράτησε στην κορυφή

ΑΡΜΑΝΙ ΜΙΛΑΝΟ – ΦΟΡΤΙΤΟΥΝΤΟ ΜΠΟΛΟΝΙΑ 74-64: Με τον Λουίτζι Ντατόμε να ξεχωρίζει η Αρμάνι Μιλάνο πήρε τη νίκη επί της Φορτιτούντο Μπολόνια με 74-64 και παρέμεινε στην κορυφή του ιταλικού πρωαθλήματος.

Μπορεί για ένα ημίχρονο η ομάδα του Έτορε Μεσίνα να τα βρήκε… σκούρα, με την Φορτιτούντο να προηγείται στο τέλος της πρώτης περιόδου (19-23) και να μένει κοντά στο σκορ μέχρι την ανάπαυλα του πρώτου μέρους (37-36).

Ωστόσο, από την τρίτη περίοδο και έπειτα, οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοσή τους, πήραν κεφάλι στο σκορ για τα καλά και κατάφεραν να φτάσουν στην τελική επικράτηση χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία.

Ο Λουίτζι Ντατόμε ήταν πρώτος σκόρερ της Αρμάνι με 15 πόντους, με τους Μπεν Μπέντιλ και Νταβίντε Αλβίτι να ακολουθούν με 10 έκαστος. Από την άλλη ξεχώρισε ο Μπράντεν Φρέιζερ με 22 πόντους, ενώ ο Ρόμπιν Μπενζίνγκ είχε 15.

Τα δεκάλεπτα: 19-23, 37-36, 57-49, 74-64