ΑΛΜΠΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ - ΟΥΝΙΚΣ ΚΑΖΑΝ 81-53: Ρωσική κατάρρευση στο Βερολίνο

ΑΛΜΠΑ ΒΕΡΟΛΙΝΟΥ – ΟΥΝΙΚΣ ΚΑΖΑΝ 81-53: Η Άλμπα Βερολίνου, παίζοντας αρκετά καλό μπάσκετ, ισοπέδωσε την Ούνικς Καζάν με το εμφατικό 81-53, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής της Euroleague.

Έμεινε από δυνάμεις νωρίς η Ούνικς

Από την αρχή της αναμέτρησης η Άλμπα Βερολίνου έδειξε ότι θέλει να έχει τον έλεγχο και η Ούνικς είναι η αλήθεια ότι δεν έπεισε με την απόδοσή της, με το πρώτο δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται στο 16-11.

Η συνέχεια ανήκε εξ ολοκλήρου στους φιλοξενούμενους, οι οποίοι με ένα επιθετικό πλουραλισμό κατάφεραν να αναπτύξουν την υπέρ τους διαφορά και να κλείσουν το πρώτο ημίχρονο του αγώνα στο +10 (36-26).

Λο και Σμιθ οδήγησαν την Άλμπα

Στο δεύτερο ημίχρονο της αναμέτρησης δεν άλλαξε τίποτα, με την ομάδα του Βέλιμιρ Περάσοβιτς να είναι ακόμα πιο άστοχη και την Άλμπα να αυξάνει σταθερά το προβάδισμά της.

Το τέλος του τρίτου δεκαλέπτου βρήκε την Άλμπα στο +21 (56-35) και όλα έδειχναν ότι η τελευταία περίοδος του αγώνα θα ήταν διαδικαστικού χαρακτήρα με τους Γερμανούς να μην απειλούνται ουσιαστικά σε καμία στιγμή.

Με τον Μαοντό Λο να σημειώνει 16 πόντους και τον Τζέιλιν Σμιθ να συμπληρώνει άλλους 14 πόντους, η Άλμπα Βερολίνου έφτασε στην εύκολη επικράτηση με 81-53 και βελτίωσε το ρεκόρ της σε 7-15, ενώ η Ούνικς Καζάν υποχώρησε στο 12-10.

Τα δεκάλεπτα: 16-11, 36-26, 56-35, 81-53