Σίξερς - Σέλτικς: Αποχώρησε υποβασταζόμενος ο Μάρκους Σμαρτ

Έντονος προβληματισμός επικρατεί στο στρατόπεδο των Μπόστον Σέλτικς, καθώς ο Μάρκους Σμαρτ αποχώρησε υποβασταζόμενος κατά τη διάρκεια του δεύτερου δωδεκάλεπτου του εκτός έδρας αγώνα με τους Φιλαντέλφια Σίξερς.

Μπορεί οι Σέλτικς να «άλωσαν» εκκωφαντικά την έδρα των Σίξερς με σκορ 135-87, όμως η θριαμβευτική νίκη τους επισκιάστηκε από σοβαρό τραυματισμό του Μάρκους Σμαρτ κατά τη διάρκεια της δεύτερης περιόδου (διάστρεμμα στον αριστερό αστράγαλο).

Συγκεκριμένα, με 5’15” για την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου, ο Σμαρτ πάτησε άτσαλα πάνω στο πόδι του Τζοέλ Εμπίντ, με αποτέλεσμα να σωριαστεί στο παρκέ και να μην μπορεί να σηκωθεί.

Τελικά, αποχώρησε υποβασταζόμενος και δεν επέστρεψε ξανά στο ματς, με τους Σέλτικς να κάθονται πλέον σ’ αναμμένα κάρβουνα περιμένοντας να μάθουν περισσότερες λεπτομέρειες για την κατάστασή του.