Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός: Απίστευτο «πράσινο» μπλακ άουτ χωρίς καλάθι για ολόκληρη περίοδο!

Παναθηναϊκός – Ολυμπιακός: «Αυτοκτονικές» τάσεις είχε ο Παναθηναϊκός στην τέταρτη περίοδο, με τους «πράσινους» να πετυχαίνουν έξι πόντους, μόνο από βολές…

Αποστολή στο Ηράκλειο, Μαρίνος Πρίντεζης

Η ομάδα του Δημήτρης Πρίφτη μπήκε στην τέταρτη περίοδο του τελικού Κυπέλλου Ελλάδος, με προβάδισμα εννέα πόντων (67-58), ωστόσο στο τέταρτο δεκάλεπτο έπαθε… μπλακ αουτ. Τόσο αμυντικά, όσο και επιθετικά οι «πράσινοι» ήταν κάκιστοι, δίνοντας στον Ολυμπιακό την ευκαιρία να ανατρέψει το σκορ.

Άξιο αναφοράς είναι πως οι έξι πόντοι του στο τέταρτο δεκάλεπτο, οι οποίοι αποτελούν αρνητικό ρεκόρ για την ομάδα, επετεύχθηκαν μόνο από τη γραμμή της φιλανθρωπίας.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ:

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Το τρομερό buzzer του Μέικον και η φοβερή ασίστ του Γιόβιτς

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Ο «ζεστός» Βεζένκοφ απάντηση στον Νέντοβιτς

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Τα όργια του Νέντοβιτς στο πρώτο ημίχρονο!

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: O Ντόρσεϊ πήρε φωτιά και απάντησε στο «πράσινο» 7-0

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Τεχνική ποινή στο ξεκίνημα ο Δημήτρης Πρίφτης

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Το φοβερό χορευτικό που καθήλωσε τα «Δύο Αοράκια»

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Η αστυνομία έκανε 25 προσαγωγές ατόμων δίχως εισιτήρια