Ενισέι - ΤΣΣΚΑ Μόσχας 62-87: Όσο έχει τον Σβεντ δε φοβάται

Ενισέι – ΤΣΣΚΑ Μόσχας 62-87: Όσο έχει τον Σβεντ δε φοβάται. Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας επικράτησε με 87-62 στην έδρα της Ενισέι, συνεχίζοντας να έχει τον Σβεντ ως πρώτο βιολί.

Η ΤΣΣΚΑ Μόσχας επικράτησε με 87-62 στην έδρα της Ενισέι, συνεχίζοντας να έχει τον Σβεντ ως πρώτο βιολί.

Τη 12η νίκη της στη VTB League πέτυχε η ΤΣΣΚΑ του Δημήτρη Ιτούδη που πλησίασε στη μία νίκη την Ούνικς, με τον Αλεξέι Σβεντ να μετράει 17 πόντους. Η Ενισέι δεν μπορούσε να αντισταθεί σε κανένα σημείο του αγώνα με τις διαφορές να είναι διψήφιες από το ημίχρονο.

Πίσω από τον Σβεντ ακολούθησαν οι Αντόνοφ και Κουρμπάνοφ με 11 και 10 πόντους αντίστοιχα, με την ΤΣΣΚΑ τρέχει επιμέρους 25-3 στην 3η περίοδο. Από τους ξένους που έχουν απομείνει στη Μόσχα, μόνο ο Μιλουτίνοφ αγωνίστηκε, σκοράροντας 8 πόντους και μαζεύοντας 6 ριμπάουντ, ενώ ο Κλάιμπερν παραμένει εκτός…

Τα δεκάλεπτα: 13-18, 27-40, 35-65, 62-87