Λοκομοτίβ Κουμπάν - Ούνικς Καζάν 101-94: Ο 30άρης ΜακΚόλουμ «γκρέμισε» την ομάδα του Χεζόνια από την κορυφή

Μία ήττα που μπορεί να της στερήσει την κορυφή της VTB League γνώρισε η Ούνικς Καζάν (14-4), στο ντέρμπι της αγωνιστικής απέναντι στη Λοκομοτίβ Κουμπάν (8-6).

Μπορεί η Ούνικς να κατάφερε να επιστρέψει μέσα σε διάστημα 2:30 λεπτών από το 83-75 και να στείλει το παιχνίδι στην παράταση, ωστόσο δεν ολοκλήρωσε την ανατροπή και ηττήθηκε από την Λοκομοτίβ Κουμπάν με…..

Μοιραίος για τους φιλοξενούμενους ήταν ο Βοροντσέβιτς αφού 10” είχε σουτ ισοφάρισης με το σκορ στο 96-93, το οποίο διαμόρφωσε ο Μπάρφορντ, αλλά αστόχησε.

Στους 30 σταμάτησε ο ΜακΚόλουμ με 12 ριμπάουντ, ενώ ο Μπάρφορντ προσέθεσε άλλους 20. Τρεις 17άρηδες είχε η Καζάν, τους Μέιο, Τζεκίρι και Χεζόνια, με τους δύο πρώτους καθοριστικούς για να οδηγήσουν το παιχνίδι στην παράταση, αλλά δεν αρκούσαν.

Τα δεκάλεπτα: 28-22, 47-52, 65-62, 85-85 (κ.δ.), 101-94