Ολυμπιακός - Μονακό: Απίθανο 12-30 (!) των Γάλλων στη δεύτερη περίοδο

Ολυμπιακός – Μονακό: Απίθανο 12-30 (!) των Γάλλων στη δεύτερη περίοδο και το προβάδισμα αλλάζει χέρια στο ημίχρονο του δεύτερου προημιτελικού της Euroleague!

Στην πρώτη φορά που κατάφερε να δείξει τα δόντια της στο ΣΕΦ, η Μονακό έτρεξε ένα τρομερό 12-30 στο δεύτερο δεκάλεπτο και έγινε… αφεντικό του δεύτερου προημιτελικού.

Το παιχνίδι έχει… ανάψει για τα καλά στο Στάδιο Ειρήνης και Φιλίας, με τη Μονακό αυτήν τη φορά να ανταπεξέρχεται στο αρχικό 16-10 των Πειραιωτών και να απαντάει με 12-30. Οι Μονεγάσκοι προηγούνται στο ημίχρονο με 28-40, έχοντας 6/14 τρίποντα και παίκτη κλειδί τον Μπέικον που σκόραρε 13, ενώ για τον Ολυμπιακό πρώτος σκόρερ είναι ο Ντόρσεϊ με 10…

Μάλιστα αυτό το επιμέρους σκορ της Μονακό ήρθε με τον Μάικ Τζέιμς να είναι άστοχος (0/5 εντός πεδιάς) και να μετράει μόλις 2 πόντους σε 17 λεπτά!