Hurry Up - ΑΕΚ 17-25: Νίκη-πρόκριση στους «32» του EHF European Cup

Foto Benting

Η ΑΕΚ επικράτησε με 25-17 στην Ολλανδία της Hurry Up και σφράγισε το εισιτήριο για τις 32 καλύτερες ομάδες

Άνετη νίκη και πρόκριση για την ΑΕΚ επί της Hurry Up μέσα στην Ολλανδία με σκορ 25-17.

Η «Ένωση» κυριάρχησε σε άμυνα και επίθεση και έφτασε σε μία ακόμα ευρωπαϊκή νίκη, προς τέρψιν των 150 φίλων της  που στάθηκαν στο πλευρό της

Μετά τα πρώτα μουδιασμένα λεπτά και με τον Μάτσκεβιτς ήδη να έχει πραγματοποιήσει τρεις επεμβάσεις, η ΑΕΚ ξέφυγε στο σκορ με 5-2 και αργότερα με 10-4, για να κλείσει το ημίχρονο με 14-9.

Στο β’ ημίχρονο, η ΑΕΚ ανέβασε σταδιακά ρυθμούς. Ο Αλέξης Αλβανός στα τελευταία 10 λεπτά προχώρησε σε αρκετές αλλαγές. Αραμπατζής και Ρογκούλσκι με ωραία τελειώματα διαμόρφωσαν το τελικό 25-17.