ΧΑΝΤΜΠΟΛ: Συνεχίζει αήττητος και ο ΠΑΟΚ

Στο δεύτερο ημίχρονο πήρε τα ηνία του αγώνα ο ΠΑΟΚ κι έφτασε στην εντός έδρας νίκη και επίσης στα απογευματινά ματς για την 5η αγωνιστική της Handball Premier ο Φαίακας Κέρκυρας νίκησε τον Φίλιππο Βέροιας με 30-24.

Έκανε τέσσερις τις νίκες του στη φετινή Handball Premier ο ΠΑΟΚ. Νίκησε στο «Σπίτι του Χάντμπολ» τον Αερωπό Έδεσσας με 30-23 και προχωρά αήττητος από τον 2ο όμιλο. Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να επικεντρώνονται στη σκληρή άμυνα.
Στο δεύτερο μέρος αρχικά δεν ξέφυγε καμία ομάδα στο σκορ, ώσπου στο 4ο 5λεπτο ο ΠΑΟΚ είχε ξέσπασμα, αποσπάστηκε με τέσσερα τέρματα κι έκανε το ,μεγάλο βήμα για τη νίκη. Επίσης στα απογευματινά ματς και για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος ο Φαίακας Κέρκυρας νίκησε τον Φίλιππος Βέροιας με 30-24.

ΠΑΟΚ-ΑΕΡΩΠΟΣ 30-23
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 3-3, 5-6, 6-10, 10-10, 12-13 (ημχ), 15-16, 16-18, 19-19, 24-20, 26-22, 30-23

ΠΑΟΚ (Γούσιος): Γκίγκοφ, Σεϊρεκίδης 5, Τσαμουρίδης, Παπάζογλου 5, Νικολαΐδης 5, Μέντουριτς 2, Μπάρμπας, Βαφείδης 1,Μανωλούδης 1, Καβουσανάκης, Τριανταφυλλίδης, Γιορανίδης 1, Στογιάνοβιτς 7, Τζωρτζίνης 2, Μισαηλίδης 1.
Αερωπός (Ταρινίδης): Αθανασίου, Τσέλιος 2, Γάτσης, Μήγγας 2, Κράλλης 1, Μπούτκαρης, Βέρεμτσουκ, Μυλωνάς, Μαρίνος, Πετρίτσκο 2, Τοκάρεφ 1, Μποκάρεφ 5, Κυριακού 3, Ταραμονλής 1, Γερμασέβιτς 5, Κρίβιτς 1.

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ- ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 30-24
Φαίακας (Μιχαλάκης): Ελ Χαραγκαουί, 3, Τσίλης 6, Τζούλοβιτς 8, Κουλούρης, Δημητρέλος, Κόντης 3, Κοσκινάς, Κυπριώτης, Δελλής 3, Τσιλιμπάρης, Ζέρβας, Γεωργαλής, Μάνιτς 7, Προβατάς, Νάστος.
Φίλιππος (Παυλίδης): Κριούτσκοφ, Κωστακίδης 3, Μούγιτς 3, Άγκοβιτς, Σόφρανατς 2, Ατσίμοβιτς, Εμμανουήλ, Κουκουτσίδης 2, Κυριακίδης, Στανκίδης, Παπαδόπουλος, Παπαγιάννης 2, Μπαλτατζής 4, Ρίζος, Λυκοστράτης, Μιρβόβιτς 8.